Grethe Rõõm

#lubarõõmu

fototöötlemise kursus

Kas tahad, et su oma perest tehtud fotod säraks? Soovid, et nende töötlus oleks silmale ilus vaadata? Kui jaa, siis on see kursus on just sulle!  

Olen Grethe, armastuse fotograaf. Hakkasin enam kui 12 aastat tagasi pildistama oma peret ja fotosid oma artiklite juurde ajakirjas Eesti Naine. Kõrvuti pildistamisega hakkasin avastama fotode töötlemise maailma. Olen palju koolitanud fotohuvilisi ning fotode töötlemine on alati see, millest ollakse väga põnevil. Sest see on see miski, mis paneb täpi i peale!

Fototöötlemise kursusel jagan oma teadmisi ja nippe, kuidas fotosid Lightroomi (LR) abil töödelda. See on fototöötlusprogramm, mida oma piltide baastöötlemiseks kasutan. Saad siit oskuse, kuidas töödelda oma fotosid nii, et need rõõmustavad sind aastaid.

Fotokursus on veebipõhine. Seletan eelsalvestatud videotes samm-sammult lahti (jagan oma arvutiekraani, et näeksid, mida teen), mida erinevad tööriistad tähendavad ja näitan, kuidas neid kasutada. Fotokursus sobib algajatele ja ka edasijõudnud kasutajatele. Kursuse videod on kokku veidi üle tunni, lisaks tööriistade tutvustamisele näitan, kuidas töötlen kolme eri stiilis fotot.

Kui Sa pole LRi varem kasutanud, aga tahad katsetada, siis soovitan koolituse alguseks laadida oma arvutisse tasuta prooviversioon (seda saab kasutada 7 päeva) Adobe lehelt. Baasfunktsioonidega LR-i saab telefoni paigaldada tasuta.

Kellele? Kursus on fotohuvilisele, kes tahab saada enamat kui kaamera suudab. Töötlus aitab Sul kõnelda seda lugu, mida oma piltidega rääkimas oled.

Loe kursuse sisu kohta lähemalt altpoolt.

Eelsalvestatud fotode töötlemise kursus koosneb neljast moodulist kogupikkusega veidi üle tunni. Saad ligipääsu videomoodulitele nii, et vaatad neid omas tempos, vajadusel paned pausile ja proovid õpitu kohe oma arvutis järele. Sul on kursusele ligipääs aasta lõpuni.

Kursus koosneb: 

Organiseerimine:

*kuidas LRi abil kiirelt organiseerida oma fotosid, otsustada, millised jätta ja millised kustutada;

Töötlemine:

kuidas saada pildile ilusad (naha)toonid;

kuidas lõigata fotot nii, et pildiolija saaks sel peaosa;

kuidas teravustada,

kuidas töödelda mitu pilti ühe klikiga.

Trikitamine:

  • kuidas muuta foto must-valgeks,
  • kuidas eemaldada soovimatud pisivead (nt jupike hommikuputru pluusilt);

Eksportimine: 

  • Kuidas muuta oma fotod parajaks nii veebi kui ka printimise jaoks.
  • Lisaks näitan, kuidas töötlen kolme eri stiilis fotot.

HIND:

kursuse hind on 195 eurot.

Kursus avaneb õppimiseks 26. aprillil.

Alumise pildi töötlemiseks on kasutatud Karupere preseti.

Osalen kursusel:

    © 2024 Grethe Rõõm

    Theme by Anders Norén