Grethe Rõõm

#lubarõõmu

pildistamine-tekstiga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kujuta ette päeva täna kümne aasta pärast. Kümme aastatäit päevi on sündinud ja vajunud õhtusse. Su kallid on kümme aastat vanemad. Ja täna õhtul kümne aasta pärast võtad Sa raamaturiiulist albumi. Täis fotosid Su kallitest. Need pontsakad varbad! Ja põselohud! Ning milline helgus ning armastus neilt piltidelt Sulle vastu vaatab!

Kõik see ilus, mis on vajunud argisekelduste alla, on korraga taas meeles! Ja Sa oled endale tänulik, et võtsid toona ning hiljemgi pildistamaskäigu ette. Sest fotod, need aitavad taas meelde tuua selle, mis me elus on oluline. Selle, mis päriselt loeb.

See on armastus Sinu ja Su kallite vahel.

See pole mingi uudis, et aeg lendab. Ja uudis pole ka see, et Su kallid kasvavad. Ent hea on teada, et see armastus, see jääb. Isegi neil aegadel, kus nunnu nööbikese asemel on kodus korraga  iseteadlik teismeline, ja siis on tal juba oma pere… Jah, see armastus muutub, teiseneb. Ent on alati olemas.

Ma usun armastusse.

Sellesse, mis kestab üle aja.

Armastusse, mis seob.

Imeliselt. Ajatult. Otsatult.

Mu tehtud pildid muudabki helgeks see armastus. Küsid nüüd, et jaa, aga me pole harjunud pildistamisega ja kõik see kaamera ees olemine …

Pildistan kõik oma pildistamised läbi mängu. Olen sertifitseeritud Beloved-fotograaf. Maakeeli tähendabki see seda, et mängin kõigiga. Nii lastega kui ka veidi suuremate ning palju suurematega. See aitab unustada kaamera ning tunda end hästi. Nautida kõige kvaliteetsemat aega oma kallitega. Muidugi suunan ning juhendan, kuidas end sättida, et fotol toredasti välja paista. 

See mäng aitab tekkida ruumil, kus silmale nähtamatu saab kaamerale nähtavaks. Mu kirg on luua pilte, mis on rohkemat kui pelgalt tõendus sellest, et Sa oled. Tahan näidata seda, mis päriselt loeb – et Sa elad ja armastad.

 

 
 

 

Me laste ja perede pildistamiseks loodud soe ja valgusküllane stuudio asub Rõuges. Siin on kõik vajalik pisikeste ja suuremate sõprade pildistamiseks – mütsikesed, tekid, korvid, erinevad taustad.

Ühelgi mu sessioonil pole ranget ajalimiiti. Päevad pole vennad, ja nii on vahel vaja harjumiseks rohkem aega. Tavaliselt kulub perepildistamiseks tund-poolteist. Kõik pildistamised käivad kõige pisemate osalejate tempos – kui on vaja, võtame aega sülesolemiseks ning söötmis- ja mähkimispausideks.

Pildistama tulles on kõige olulisem hea tuju ja rõõmus meel:) Me lapsed on nagu pisikesed antennid, ümbritsevate tujudele vastuvõtlikud. Kui emme-issi on tulles rõõmsad ja rahulikud, on seda ka lapsed. Kõige parem on tulla ilma ootusteta – tulgu, mis tuleb! Tean, et alati tuleb! See tähendab, et võite pildistamisega seonduva südamerahus minu hooleks jätta, teen omalt poolt kõik, et pildistamine kulgeks muretult ja vabalt.

Heledad, pastelsetes toonides rõivad aitavad luua helget tuju ja pilti. Pildistama tulles soovitan selga panna pigem heledad rõivad. Hea, kui perepildi tarbeks on riietuses ühtne, läbiv toon (nt heledad särgid/kleidid). See aitab tervikut luua. Pildil jäävad ilusad kõik selged toonid – valge, hall, beež, helesinine.

Soovitan pildistama tulles teha meigi – silm rõhutatud, nahk võimalikult matt (st ei läigi). Kui soovid, saan jagada professionaalsete meigitegijate kontakte.

Beebile võta palun kaasa:  vahetusmähkmed ja niisked salvrätid; kõik vajalik söömiseks; igaks juhuks mitu komplekti rõivaid. Loomulikult on pildile oodatud beebile tähenduslikud esemed – ise beebile tehtud tekike, vanaema kingitud papud jne. Tulles pane palun beebile selga eest lahti käivad rõivad. Tulles beebid tavaliselt magavad, nii saab beebi tasakesi riidest võtta ja hakata magavat lapsukest pildistama.

Suuremale lapsele võta palun kaasa: mõni lapsele armas mänguasi; vahetusrõivad; veidi näksi (mida vähem määrib, seda parem:).

 

 

 

 

Kõige suurem kingitus, mis saad oma kallimale teha, on olla ta jaoks olemas. Siin ja praegu. Temaga koos. Kahekesi pildistamas käimine on eriline. Ja oluline. Sest kui poleks teda, seda maailma kõige kallimat, siis oleks Su elu sootuks teine. 

Pildistamine on see aeg, kus saate olla koos. Vaadata talle silma, hoida käest…Kahekesi tantsivad energiad ja on muhe olla! Ja seda te armast olemist jäävad meenutama fotod. Sellest, mis päriselt loeb.

img_9277-edit-2

img_4985-edit

img_5637-edit

img_4776-edit-3

img_4392-edit

img_4703-edit-2

 

 

 

fotograaf grethe rõõm buduaarifoto

Buduaarisessioon toimub Sinu kodus või leiame mõne teise Sulle iseloomuliku paiga. Võime kasutada ka mu Rõuges asuvat stuudiot. Sessiooniks aega kokku leppides arutame läbi Su soovid, kired, ootused. Saame kokku leppida ka selle, kas soovid meiki ja soengut (50 eurot). Pildistamisel pole ranget ajalimiiti, tavaliselt kulub umbkaudu kaks tundi. Selle aja jooksul jõuame teha kõike, mis meid inspireerib. 

Saad valida, mis pakett Sind kõige rohkem kõnetab:

*250.-

See sisaldab

ajalimiidita pildistamist
25 hoolikalt valitud ja töödeldud kaadrit
lisaks värvilistele must-valgeid kaadreid
faile 10×15 cm fotode trükkimiseks.
Fotod valmis kuni kuue nädalaga.

———————————————–
*350.-

Sisaldab:

ajalimiidita pildistamist
25 hoolikalt valitud ja töödeldud kaadrit
lisaks värvilistele must-valgeid kaadreid
fotod valmis kolme tööpäevaga
20 kaunist ja kvaliteetset paberfotot suuruses 10×15 cm
faile kuni 15×21 cm fotode trükkimiseks.

——————————————-

450.-

Sisaldab:

ajalimiidita pildistamist
25 hoolikalt valitud ja töödeldud kaadrit
lisaks värvilistele must-valgeid kaadreid
fotod valmis kolme tööpäevaga
25 galeriikvaliteediga paberfotot suuruses 15×21 cm luksuslikus fotokabris
täissuuruses fotofaile, neist saab ilmutada kui tahes suuri fotosid.

 

Personaalne muusikaga slaidhow muusikaga on 49 eurot, sisaldab suuremat osa me sessioonil tehtud piltidest. Sinu lugu. Saad selle omale failina salvestada ja alati vaadata, oma kallimaga jagada. Lisaks saad kaasa pildid veebis kasutamiseks sobivas formaadis.

buduaarifotod

aktipildistamine

buduaarifotostuudio

 

 

 

 Beebiootus on imeilus aeg! Su kõhus kasvab uus elu! See on ühtaegu nii rahulik ja mõnus aeg – beebi õrnad põtkimised kõhus ning see teadmine, et Sa kannad endas kõige suuremat kingitust, mis elu anda võib – oma last!

Beebiootust saab jäädvustada nii õues kui ka stuudios. Ootusajafotodele oled oodatud koos kaasaga, loomulikult ka vanemad vennad-õed!

Parim aeg ootusaja piltide tegemiseks on ca 32.-36. ootusnädalal.

 

 

 

 

Sinu ime on sündinud! Tean omast käest, millise heldimusega vaatad Sa oma kallikest – tema pisikesi sõrmi, nöbinina ja säravaid silmi! Tean sedagi, et nähtavasti ei raatsi Sa neil esimestel öödel magadagi, vaid imetled teda üha.

Hea aeg vastsündinupildistamiseks on 6.-12. elupäeval, aga neid kõige armsamaid esimesi pilte saab mõne esimese elukuu jooksul. Seal täitsa algul nad magavad palju ega lase end ümbritsevast suurt häirida. Pildistamine on soovitav broneerida juba ootusajal, selle paneme paika sünnitähtaja järgi. Hiljem saab seda vajadusel nihutada.

Beebipildistamise fookuses on beebi. Magavana, ärkvel olevana. Ringutavana. Täpselt sellisena, nagu ta praegu on! Täiuslikuna. Kui soovid, mahub sessiooni ka pilt emme ja issi ning suurema(te) õe-vennaga.

Pildistamine kestab keskmiselt 1-2 tundi, vajadusel ka kauem. Sinna sisse mahub lisaks pildistamisele ka beebi toitmine, mähkimine-kussutamine.

Enamasti pildistan vastsündinuid Rõuges asuvas stuudios, kus mul on kõik beebide pildistamiseks vajalik. Eelneval kokkuleppel saab pildistada ka nt beebi kodus. Kodusessioonid on reportaažlikumad – kodus tehtud piltidele jääb kodune interjöör. Kodused pildistamised on ühed mu suured lemmikud – beebi omas keskkonnas – nii on tal tulevikuks kaasa võtta võrratu varandus – tema ise oma kodus tehtud piltidel! Nädalavahetusteks pakun ainult pildistamist koos trükipaketiga. Pildistamise eest tasumine toimub sessiooni ajal sularahas.

img_3343-edit

 

img_6701-edit-2

 

img_8407-edit-2

 

img_8439-edit

 

img_8081-edit

 

img_7586-edit-edit-2

 

img_8013-edit

 

img_7782-edit

 

img_2352-edit

 

img_0256-edit

 

 

 
 

 

Aega ei saa tagasi keerata. Tema rühib ikka omasoodu – kasvatab lapsed üha pikemaks. Ja vanemad targemaks:) (sest me ju ei vanane, eks!) Ja ühel hetkel märkad, et juba ongi Su beebi asemel kodus rõõmus rüblik. Kes varsti läheb kooli. Algul põhikooli, ja siis juba terendab gümnaasium…

Teist sarnast nagu Sinu pere, maailmas pole. Su pere kasvamise lugu on väärt, et see saaks fotodel jäädvustatud! Näha oma sirgumist fotodel, seda armastust, mis ta ümber on  – see annab lapsele kindluse, et olgu ajad millised tahes, tal on selline varandus, mida keegi temalt ei saa võtta!

Teda ümbritseb armastus!

Seepärast pildistan alati lastele pildid koos tema kallitega. Õe-vennaga. Emmega. Issiga. Vanaemaga. Taaduga. Kõigi nendega, kes pildistamas kaasas. Sest kui me lastel on oma lapsepõlvest võtta kaasa kindel teadmine, et ta on hoitud ja armastatud, oskab ta seda kunagi pakkuda ka oma lastele. Ja tänu sellele on maailm jälle natuke parem paik!

img_8031-edit

 

img_6701-edit

 

img_3420-edit-2

 

img_6616-edit

 

img_6309-edit

 

img_2773-edit-2

 

img_0661-edit

 

img_0421-edit

 

img_2635-edit-2

 

img_3439-edit

 

img_3689-edit

 

 

 

 

lk1

lk2

lk3

lk5

lk6

lk7

lk8

lk9-1

lk9-2

lk9-3-1

lk9-3

Pikk pulmapäev kuni 12 tundi

Olen teiega koos kuni 12 tundi – alates ettevalmistustest. Pildistan ilupildid, tseremoonia, lustime külalistega pildistades ja õhtul peol.  Pika pulmapäeva pildistamise hind on 1090 eurot. Sisaldab suuri, trükiks sobilike faile mälupulgal. Pildifaile on vähemalt 500, enamasti väga palju rohkem – see sõltub külaliste arvust. Koostan pärast pildifailide korrigeerimist privaatse veebigalerii, mille kaudu on mugav pilte paberile tellida. Pakume tippkvaliteediga paberfotosid, fotod ilmutame oma profilaboriga maailmatasemel fotopaberile. Lisatund 135 eurot.

 

Ilupildistamine ja tseremoonia – pildistamine kuni kuus tundi

Pildistame enne või pärast tseremooniat teist kahest imelised ilupildid – arutame enne läbi, kas pildistame looduses, kodus või hoopis mõnes ägedas hotellis/külalistemajas/rahvamajas – valikuvõimalusi on küll ja veel! Pärast tseremooniat pildistame koos külalistega grupipildid, kõik soovijad saavad ka pruutpaariga pilti teha. Ilupildistamise ja tseremoonia pildistamise hind on 650 eurot. Pildistamine kuni kuus tundi. Lisatund 135 eurot. Sisaldab suuri, trükiks sobilikke faile mälupulgal. Koostan pärast pildifailide korrigeerimist privaatse veebigalerii, mille kaudu on mugav pilte paberile tellida. Pakume tippkvaliteediga paberfotosid, fotod ilmutame oma profilaboriga maailmatasemel fotopaberile.

Ilupildistamine – pildistamine kuni kolm tundi

Pildistame teist kahest pildid, mis jäävad teiega alatiseks meenutama seda päeva. Seda päeva, mis seob. Seda päeva, mis on TEIE KAHE PÄEV! Pildistame nii, et pildil olete te kaks, te armastus, kõik see, mis teile oluline. Ilupildistamise hind on 450 eurot. Pildistame mitmes kohas. Sellesse paketti mahub ka lühem ilupildistamine ja tseremoonia pildistamine – pildistamine kuni kolm tundi. Lisatund 135 eurot. Sisaldab suuri, trükiks sobilikke faile mälupulgal. Koostan pärast pildifailide korrigeerimist privaatse veebigalerii, mille kaudu on mugav pilte paberile tellida. Pakume tippkvaliteediga paberfotosid, fotod ilmutame oma profilaboriga maailmatasemel fotopaberile.

 

lk9-8

 

 

 

lkviimane

 

 

 

See on Sulle, kui soovid end arendada.

Võime minna koos pildistama, arutada läbi pildistamisprotsessi, rääkida turundusest, fototöötlusest jne. Kõneleme sellest, mis Su arengut kõige enam mõjutab. 

 Sa ütle, mis Sind huvitab, ja ma räägin kõigest, mida selle teema kohta tean. 

 HIND: 350 eurot päev. 

Jagan Sinuga kõike, mida fotograafiamaailmast tean ja oskan – alates fotograafia põhitõdedest, fotode töötlemisest ja lõpetades fotoäri loomisesest, stuudiost ning kõigest sellest, mis sinna vahele jääb.

Olen pildistanud enam kui kaheksa aastat, ja selle aja jooksul end üha koolitanud maailma tipplastefotograafide juures ja osalenud erinevates rahvusvahelistes beebi-, laste- ja perefotograafia õpitubades.

 Olen pildistanud enam kui kaheksa aastat. Selle aja jooksul olen üha õppinud ja koolitanud end, olen esimene eestlasest sertifitseeritud Beloved-fotograaf. See tähendab, et mängin pildistades väga palju, oskan luua ruumi, kus pildistataval on hea olla. Õpetan seda rõõmuga ka Sulle!

Kord aastas korraldan 5osalise koolituste sarja, kus keskendume igas moodulis ühele pildistamisliigile – beebipildistamine, laste- ja peredepildistamine, paaripildistamine, naise pildistamine, pulmapildistamine. See on hea viis täiendada oma portfooliot ning samas saada aimu, milline neist on Sulle südamelähedane. Küsi koolituse kohta täpsemat infot!

Oled oodatud õppima!

 

Grethe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén