Grethe Rõõm

#lubarõõmu

tutvustus


Kujuta ette päeva täna kümne aasta pärast. Kümme aastatäit päevi on sündinud ja vajunud õhtusse. Su kallid on kümme aastat vanemad. Ja täna õhtul kümne aasta pärast võtad Sa raamaturiiulist albumi. Täis fotosid Su kallitest. Milline helgus ning armastus neilt piltidelt Sulle vastu vaatab!

Kõik see ilus, mis on vajunud argisekelduste alla, on korraga taas meeles! Ja Sa oled endale tänulik, et võtsid toona ning hiljemgi pildistamaskäigu ette. Sest fotod, need aitavad taas meelde tuua selle, mis me elus on oluline. Selle, mis päriselt loeb.

See on armastus Sinu ja Su kallite vahel.

See pole mingi uudis, et aeg lendab. Ja uudis pole ka see, et Su kallid kasvavad. Ent hea on teada, et see armastus, see jääb. Isegi neil aegadel, kus nunnu nööbikese asemel on kodus korraga  iseteadlik teismeline, ja siis on tal juba oma pere… Jah, see armastus muutub, teiseneb. Ent on alati olemas.

Ma usun armastusse.

Sellesse, mis kestab üle aja.

Armastusse, mis seob.

Imeliselt. Ajatult. Otsatult.

Mu tehtud pildid muudabki helgeks see armastus. Küsid nüüd, et jaa, aga me pole harjunud pildistamisega ja kõik see kaamera ees olemine …

Pildistan kõik oma pildistamised läbi mängu. Olen sertifitseeritud Beloved-fotograaf. Maakeeli tähendabki see seda, et mängin kõigiga. Nii lastega kui ka veidi suuremate ning palju suurematega. See aitab unustada kaamera ning tunda end hästi. Nautida kõige kvaliteetsemat aega oma kallitega. Muidugi suunan ning juhendan, kuidas end sättida, et fotol toredasti välja paista. 

See mäng aitab tekkida ruumil, kus silmale nähtamatu saab kaamerale nähtavaks. Mu kirg on luua pilte, mis on rohkemat kui pelgalt tõendus sellest, et Sa oled. Tahan näidata seda, mis päriselt loeb – et Sa elad ja armastad.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on grethe.ee18-683x1024.jpg

Me laste ja perede pildistamiseks loodud soe ja valgusküllane stuudio asub Rõuges. Siin on kõik vajalik pisikeste ja suuremate sõprade pildistamiseks – mütsikesed, tekid, korvid, erinevad taustad.

Ühelgi mu sessioonil pole ranget ajalimiiti. Päevad pole vennad, ja nii on vahel vaja harjumiseks rohkem aega. Tavaliselt kulub perepildistamiseks tund-poolteist. Kõik pildistamised käivad kõige pisemate osalejate tempos – kui on vaja, võtame aega sülesolemiseks ning söötmis- ja mähkimispausideks.

Pildistama tulles on kõige olulisem hea tuju ja rõõmus meel:) Me lapsed on nagu pisikesed antennid, ümbritsevate tujudele vastuvõtlikud. Kui emme-issi on tulles rõõmsad ja rahulikud, on seda ka lapsed. Kõige parem on tulla ilma ootusteta – tulgu, mis tuleb! Tean, et alati tuleb! See tähendab, et võite pildistamisega seonduva südamerahus minu hooleks jätta, teen omalt poolt kõik, et pildistamine kulgeks muretult ja vabalt.

Heledad, pastelsetes toonides rõivad aitavad luua helget tuju ja pilti. Pildistama tulles soovitan selga panna pigem heledad rõivad. Hea, kui perepildi tarbeks on riietuses ühtne, läbiv toon (nt heledad särgid/kleidid). See aitab tervikut luua. Pildil jäävad ilusad kõik selged toonid – valge, hall, beež, helesinine.

Soovitan pildistama tulles teha meigi – silm rõhutatud, nahk võimalikult matt (st ei läigi). Kui soovid, saan jagada professionaalsete meigitegijate kontakte.

Beebile võta palun kaasa:  vahetusmähkmed ja niisked salvrätid; kõik vajalik söömiseks; igaks juhuks mitu komplekti rõivaid. Loomulikult on pildile oodatud beebile tähenduslikud esemed – ise beebile tehtud tekike, vanaema kingitud papud jne. Tulles pane palun beebile selga eest lahti käivad rõivad. Tulles beebid tavaliselt magavad, nii saab beebi tasakesi riidest võtta ja hakata magavat lapsukest pildistama.

Suuremale lapsele võta palun kaasa: mõni lapsele armas mänguasi; vahetusrõivad; veidi näksi (mida vähem määrib, seda parem:).

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén