Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Iseendale

ISEENDALE

Tulin täna hommikuselt kõnniringilt ja taipasin järsku, et püha püss! Ma olen oma elu kuninganna! Just siin ja just praegu ja vaat olengi!

“Huhh! Misasja? Kukkusid või?” koputas mu alati-kaks-jalga-maas-realistlik-pool ehk asjalik mina endale oimukohale ja tõmbas teise käega koduukse lahti.
Palun väga, reaalsus on siin: nelja lapsega kuninganna! Jalanõudest pungil koridor ei lasknud selles kahelda.

Kuningas on ka. Ta oli kodukontoris juba tööd alustanud ja lehvitas mulle arvuti tagant armsalt.

Ja tegelikult olekski päev võinud siit minna hoopis teist rada – ontlikult rivvi sätitud jalanõud ja korras koridor; ninapidi oma arvutisse sukeldunud mina oma kuninga kõrval. Sest umbes triljon asja ootab arvutis tegemist.

Aga tead, see taipamine, see ei kadunud. See teadmine, et kui valin ennekõike iseenda, siis on ka kõige muu eest hoolt kantud. Valisin hoopis võrratult mõnusa duššiallkäigu, sõin kolm tomativõileiba ja jõin kruusitäie teed. Võtsin päeva alustuseks aja iseendale.

ISEENDALE.

Ja see tänane päev on edasi olnud täpselt sama võrratult mõnus. Pildistasin. Töötlesin. Saatsin kirju. Nii nagu ikka. Ainult see on teisiti, et see teadmine ajab mind ikka õnnelikult muhelema. Ma olen oma elu kuninganna. Mina. Oma elu. Kuninganna.

Ja see teadmine lubas mulle tillukese pausi täna pärastlõunal. 15 minutit kummalegi silmale. Ja see oli nii mõnus! Muidugi olen ennegi pärastlõunal pikutanud. Aga ikka selle teadmisega, et see on näpatud aeg.

Kuulge! Ei ole!

Minu elu on minu aeg! Mis kõige muu toreda hulgas sisaldab aega ISEENDALE. Täpsustus: kõigepealt iseendale ja siis tuleb kõik muu!

Ja täiesti imetabasel kombel juhtub ikka nii, et mul on maailma kõige ägedamad kliendid! Kes inspireerivad nii, et süda laulab! Sest just täpselt aeg iseendale oli ka see pildistamine armsa Marinaga. Emadena on meil alati paljust rääkida, ja pildistanudki oleme varem koos lastega.

Selle pildistamise võib kokku võtta aga ühe sõnaga: ISEENDALE.

Ma kingin endale vahel midagi erilist. Midagi, mis mind rõõmustab. Lihtsalt seepärast, et see teeb mind rõõmsaks.
Muud põhjust pole vaja!

Pildistasime väga hubases Georgi hotellis. Imeliselt soe ja armas vastuvõtt ning võrratu-võrratu tuba.

Aitäh

Kui sa tahad iseendale kinkida aega kaamera ees; aega, millest jäävad armsad pildid, siis rõõmuga pildistan sind!

www.grethe.ee I grethe@grethe.ee I 5333 3034

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén