Grethe Rõõm

#lubarõõmu

kasvamise aeg

Enamasti juhtub see 2. jaanuaril. Aastavahetus on möödas ja ma koostan lõputut nimekirja kõigest sellest, mida tahan teha talvel, kui pildistamisi on palju vähem kui suvel.

Olla oma kallitega. Kirjutada. Lugeda. Harjutada selgeks mõni lugu karmoškal. Teha trenni. Kuulata podcaste. Hingata. Kokata. Natuke koristada. Magada. Palju. Kirjutada. Õppida uut töötlemisstiili.

  1. veebruariks on selge, et enam-vähem kõik sellest nimekirjast on tehtud! Ja mis ma nüüd peale hakkan? Tavaliselt teen siis uue nimekirja. Mulle kohe meeldivad igasugu nimekirjad.

Mul on selleks päevik.

Tegelikult mitu.

Üks on magamistoas aknalaual.

Teine on töölaual.

Kolmas on ka. Aga see on enamasti väga kindlas kohas. Nii kindlas, et seda on võimatu leida.

Ja häda pärast saab ka kalendrisse kiiremad sähvatused üles tähendada.

Selles uues nimekirjas on ka kõike. Ja paari rasvase küsimärgiga, et järsku ikka peaks talveks mõtlema välja mingi stuudiopaketi? Sest talvel on pildistamisi vähem. Mõni nädal pole kohe üldse mitte ühtegi.

Palgatööl käies kutsuksin seda aega puhkuseks. Ise endale palka makstes – esimesed paar päeva ütlesin ka, et puhkan. Ja siis tulid riburada need mõtted – tegelikult on päris hea, kui on mõned pildistamised ikka ka. Kui mitte igas päevas, siis vähemalt nädalas…?

Järgmisel nädalal koostatud nimekirja vaadates on täiesti selge, et mitte keegi ei taha enam mitte kunagi mu juurde pildistama tulla. Need armsad, kes talvel oma beebi või perega mu juurde tulid, olid lihtsalt ühed õnnestavad erandid.

Siis tuli õnneks päike ja sulatas mu hangunud ajurakud jälle liikuma. Halamine pole kunagi mu teema olnud. Loomingulisus küll. Tegin lausa nimekirja (oh üllatust, eks!). Kõigist nendest asjadest, mis mind liigutavad. Kõik need koondusid ühisnimetaja armastus alla.

Kuidas pildistada armastust? Seda ma sel kevadel väga süvitsi uurisingi.

Nii hea, et on olemas need järelemõtlemise, laadimise ja kasvamise ajad. Kuigi, kui need käes, pole need teab mis mugavad.

Neil piltidel on Kaisa ja Eimar. Kahekesi.

Seda kahekesi olemise aega on kõigi tillukeste ja veidi suuremate armastuste kõrval vaja.

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén