Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Karupere vlog # 2 – ära tuku talve maha! / family vlog

Kui elad maailma kõige ilusamas kohas, võid küll proovida toas konutamist, aga üsna varsti hakkab kuklas tiksuma – õue! Õue! Õue!

Õues on mõnus. Värske ja hea. Eriti siis, kui saab seal perega koos midagi teha.

Meie pere talvised õuelemmiktegevused (pole tähtsuse järjekorras):

*matkamine. Väga lahe RMK matkarada kulgeb nt me suvise lemmikujumisjärve Kirikumäe järve ümber. Täpselt paras tiir. Ja kui ikkagi keegi pisematest nõrkeb, jaksab ta seljas/kukil algusesse tagasi vedada. Ja kui keegi astub rajalt eemale ja jalad saavad märjaks, pole vaja üldse kaua märgade jalgadega kõndida.

*lõkkel söögitegu. Sain jõuluvanalt kingiks Hele-Mai Alamaa ja Merle Liivaku “Metsaköögi” raamatu. Puhas inspiratsioon! Kibelesin jõulu esimesel pühal juba priimust ja söögikraami ostma, et saaks õues kokata. Esimene võsaamps oli, tõsi, üsna askeetlik – et külmkapis oli ainult vinkusid, said need seljakotti koos pätsi leivaga. Aga pärast matka maitses ka lõkkel sooja saanud leib ülihästi! Vinkude kohta ei tea ise rääkida, aga megakiirusel said ka need otsa.

*väheke aktiivsem liigutamine. Suuskadel. Uiskudel. Kelguga. Meil siin Rõuges on jääväljak. Täitsa päris jääplats. Suviti mängitakse seal jalkat, talvel saab uisutada. Kõlab törts uskumatult, aga uisulaenutus ja muusika on ka ja nii me ikka oleme hooajal ikka kordi ja kordi kogu vahmiiliga seal uisutamas käinud. Übermõnus! Ja üsna me lähedal on Metsavenna talu tuubimägi. Mõnus koht! Aga kõige kodusem kelgutamiskoht on ikka meil siinsamas Ööbikuorus – natuke jalutada ja ongi mägi!

Kõigi nende kelgutamiste ja uisutamiste puhas boonus on see, et on aega. Rääkida ja kuulata. Üsna sageli on tunne, et see ongi kõige tähtsam.

Ja muidugi juhtub vahel, et vanematel pole raasukestki tahtmist õue kebida. Siis käivad lapsed ükshaaval ja kollektiivselt kamandamas, et marss õue! Ja muidugi juhtub vahel ka täiesti vastupidi. Et teki alt vaatab vastu täiesti jahmunud silmapaar, et mis mõttes, täna on pühapäev ja me läheme juba kell üks õue???

Me karupere vlogi teist episoodi näed siin: https://www.youtube.com/watch?v=sIXu5GJATP0

 

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén