Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Kirg kasvab tasapisi

Ja nii, kui seda üha toita. Tegutsemine on parim õpetaja. Ma olen selles täiesti veendunud. 

1. novembril saab kümme aastat sellest, kui pildistasin esimese sessiooni, mille eest sain tasu.

KÜMME aastat. 

Ulmeliselt pikk aeg. Ja samas nii lühike. Päriselt, see oleks olnud justkui nagu eile, kui vaatasin oma kaameraga tõtt ja mõtlesin, et mis oleks, kui prooviks…

Proovisin. Ja see on olnud äge teekond. Umbes miljon korda olen mõelnud, et brrrrmaeioska ja mõelnud, KUI palju kergem oleks teha midagi muud. Aga see miski muu poleks toitnud mu hinge nii, nagu pildistamine teeb. Ja nii ma olen pusinud kõndida enda rada. 

Ma pildistan seepärast, et me eludes oleks rohkem armastust ja rõõmu. Ma tahan osutada, et see, mida me oma eludes loome, on imeline. Ei midagi vähemat kui imeline.

Argirutus kipub see meelest minema. Töö tahab tegemist, kodu koristamist, pesu pesemist, söögid tegemist ja no umbes sadatuhat muud asja. 

Aga. Suhe iseendaga. See muutub. Oma kallimaga – areneb. Lapsed kasvavad. Üha. Meil on õnn nendega koos külg-külje kõrval kasvada napid mõniteist aastat. Sest siis nad juba lähevad. Oma tiibu sirutama, oma rada otsima ja leidma. 

Mu mees ja me lapsed on olnud sel teekonnal mu parimad õpetajad. Õpetanud kannatlikkust, järjekindlust ja kõiki neid asju, mis loevad. Õpetanud märkama kõike seda, mis elu imeliseks teeb. 

Kõik see on toitnud mu kirge pildistamise vastu. Elu vastu. Julgustanud otsima ja avastama, kuidas mulle meeldib. 

Kirg kasvab tasapisi. Ma julgustan sind: toida oma kirge! Kohe päriselt! Sea endale eesmärk, et teen iga nädal kas või ühe selle PÄRIS ENDA KiRE asja. Kirjutan/joonistan/pildistan/koon/spordin/kokkan/… Sest see, kuhu Su kirg Sind juhatada võib – seda ei tea enne, kui proovid!

Mul on mitu kirge. (Oh üllatust küll, eksole :D). Algul oli küll hirmus keeruline, sest kõik koolitajad kordasid üha: leia oma nišš, spetsialiseeru ühele kindlale suunale. Aga ma naudin ühtviisi pulmapäeva pildistamist, selle paari ülimat armastuse püha; ja perepildistamist, mis on selle pere armastuse püha; ja beebipildistamist, seda õrna ja imelist; lastest kunstiliste portreede loomist.

Armastuse fotograafina võtan endale rõõmu pildistada armastust. Selle imelisi erinevaid tahke. 

Aitäh Sulle, kes sa oled mu kõrval ja kaasas kõndinud. Sulle on terve novembrikuu jooksul mu sotsiaalmeedias rõõmsat äratundmist 🙂 Lugusid me pildistamistelt, tõsisemaid ja veidi naljakaid, ja pilte. Neid, mida oleme koos loonud. 

Armastusega,

Grethe

PS. Kui soovid rõõmust osa saada, siis siin, mu kodulehel saad liituda ka mu uudiskirjaga. Saadan kord kuus Sulle postkasti tervisi ja armsaid lugusid ning vahel ka mõne toreda pakkumise. Tänuks liitumise eest on Sulle kolm armastuse retsepti. 🥰

Next Post

Previous Post

2 Comments

  1. Kadri Leetsaar oktoober 23, 2019

    Jõudu ja jaksu edasi pusimisel! Sul on alati nii ilusad ja hingega pildid.

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén