Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Kuidas asjad kergusega tehtud saada ja #enesesthoolivema veebitöötuba

Kas sulle on tuttav olukord, kuidas tegemist ootavate asjade nimekiri paisub nagu pärmitainas ja kõige selle tegemiseks vajalik aeg seevastu justkui kahaneb ja kodu ootab koristamist, söök tegemist ja lapsed tegelemist ning kuklas tiksub teadmine, et iseennast olen unarusse jätnud…

Uhhh, kogu see värk lööb vahel justkui lainena üle pea, eks. 

Mul on ka vahel nii. Täpselt seni on, kuni märkan seda, tõmban sügavalt hinge ja võtan hoo maha. See aitab ruumi luua nendele märkamistele, mis on edasiseks planeerimiseks vajalikud. 

Ma tean, et sa oskad seda ka. Aeglustada ja planeerida ja asjad ära teha. 

Et jagatud teadmisted on topeltvõit – võidavad nii jagaja (kes saab aidata) kui ka saaja (kes õpib miskit uut), siis jagame, eks!

Su nipid, mida kasutad, kui tegemised kuhjuvad, on siia postituse alla oodatud! 

Mu omad on lihtsad. 

Kui see möll nimega elu on kasvanud üle pea, siis tasub kõigepealt teha endale üks hea tee või kohv. Ja siis võtta kümmekond minutit ja panna kirja kõik asjad, mis tegemist ootavad. 

Seejärel otsustada, mis on pakilised ja mis kannatavad edasi lükata. Need, mis kannatavad oodata, jätan praegu sinna, kus nad on – paberile. 

Pakiliste hulgast valin välja ühe, selle kõige kriitilisema ja teen temast järgneva tunni/mis iganes ajaühik mul võimalik talle pühendada on, staari. Kui see on mõni koolitöö nt, panen telefoni lennureziimile ja kirjutan. Ja ülejäänu ei tiksu mul kuklas, sest olen ka nendega tegelemiseks arvestanud aja. Hiljem. 

Nagunii ei suuda ma mitme süvenemist nõudva asjaga korraga tegelda – parem on hoida fookus ühel! 

Ja kui see tehtud, on preemiaaeg 😀 Sest ka premeerimissüsteem peab paigas olema! Jaga siin postituse all oma preemiaid ka, eks!
 

Mul on kõndimine. Ja käsitöö. Ja koertega trenn. Ja lugemine. Ja jutustamine hea sõbraga. Ja veel ports rõõme! 

Rõõmuga tegutsemise ja kergusega loomise nippidest räägime me @jooksonlahe Gätlyga ka sel laupäeval emadele mõeldud veebitöötoas #enesesthoolivema 

Nagu ka sellest, et mida aeg edasi, seda vähem on mul tegelikult tegemata asjade kuhjasid! Sest pidin eelmisel aastal enda jaoks leiutama paindliku planeerimise süsteemi. Saad töötoast endale põhjalikud töölehed, kuidas seda enda elus rakendada! 

Ja eriti tasub tulla töötuppa neil, kes on kogu aeg uskunud, et nad pole järjekindlad! Sest kõneleme sellestki, kuidas järjekindlusega sinasõbraks saada!

Liitu töötoaga siin: https://grethe.ee/enesesthoolivema-vol-1/

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén