Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Kuidas pidada endale antud lubadustest kinni

Kindlasti tead õhinat, mis tuleb, kui otsustad midagi muuta! Et just tänasest luban endale mõnusat liikumist. Või et just tänasest söön ainult minu jaoks häid asju. Või et just tänasest võtan kätte ja loen natuke iga päev. 

Ja siis läheb mööda veidi aega. Ja sa vaatad endale otsa, kulm kortsus, sest sa pole endale antud lubadust pidanud. Päevad on tüürinud õhtusse ilma, et oleksid loonud endale liikumiseks, heaks söögiks või lugemiseks aega. 

Ma olen seda teinud küll ja veel. Et alustan ja on hurraa! Ja siis läheb natuke aega mööda ja sellest hurraast! on saanud vaikne sosin, mis tuletab meelde, et mäletad, sa tahtsid ju ..

Ja need on olnud ühed head õpetajad! Sest tänu neile kordadele tean, et endale antud lubaduste juures on paar olulist asja. 

*Põhjus peab olema piisav. Minu jaoks piisav. 

See, kui ütlen endale, et Grethe, sul on vaja sel nädalal kõndida 40 kilomeetrit, ei eruta. Aga see, kui ütlen, et kujuta ette seda mõnusat tunnet, mida kõndimisega lood nii kehasse kui meelde! Palju parem, eks! 

*Naudin ampse, mitte tervet torti korraga! 

See, kui ütlen endale, et järgmised 10 aastat kõnnin iga päev tund aega – ee, ei! Kohe üldse ei! 

Aga nädal? Sel nädalal luban endale viis trenni, kus kõnnin iga päev vähemalt tund aega? Nõuab planeerimist ja pingutust, aga see amps on palju selgemini hoomatav ja teostatav ka. Ja kui nädal saab läbi, otsustan järgmise nädala kohta. 

*Ütle oma lubadus välja ja võta keegi endaga kaasa. 

Välja öeldud plaan on juba rohkem plaan kui ainult mõttes olev. Koos on alati kergem. Ja ega ikka jäta kõndima minemata, kui oled lubanud lisaks endale kellelegi veel ja see keegi on pannud trenniriided selga ja ootab, et lähme nüüd! 

Kui sa oled jäänud endale antud lubadustega jänni ja vajad väikest müksu, et taas rajale saada; või kui sa tunned, et tahad nii väga, aga ei tea, kust ja kuidas alustada; või sa oled märganud, et tahad rohkem! 

Just sulle stardib septembrikuu teisel nädalal mu kursus “Luba rõõmu!” 

Loe kursuse kohta rohkem siit: https://grethe.ee/luba-roomu/

PS. Augustikuus liitujad saavad kingiks 1:1 mentorlussessiooni, et kaardistada, kus sa oled ning kuhu liikuda tahad. 

PS. See pilt on tehtud eile õhtul. Tahtsin proovida, et mis tunne on teha viis trenni nädalas, st käia viiel päeval nädalas oma peaaegu 8kilomeetrist ringi. Ja eile õhtul tegime koos Taaviga viienda trenni.

Ja see tunne on NII HEA! Kehas on kergus, aga veel mõnusam on see, et ma tegingi! Ja kui ma suudan, suudad sa ka! Proovi!

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén