Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Kõige toetavam harjumus

Mis on sind kõige rohkem toetav harjumus su elus?

Võta hetk ja mõtle – milline harjumus toetab sind kõige rohkem.

Tead, olid ajad, kus sõna “harjumus” tekitas minus tunde, et tahaks joosta ja kiiresti väga kaugele, sest harjumus võrdus mu jaoks millegi hoomamatu ja segasega.

Ja praegu – see tekitab täiega elevust! Sest võtsin endale aega, et harjumustesse süveneda.

Mu vastus: mind, Grethet, toetab kõige rohkem harjumus olla enda jaoks olemas ja märkamas enda vajadusi. 

See pole kogu aeg olnud nii. Olin väikesena hea laps. Siis hea õpilane. Hea üliõpilane. Hea elukaaslane. Hea ema. Hea töötaja. Kõige selle teiste jaoks hea olemise kõrvalt ei taibanud ma olla hea enda vastu. Vähe und, palju rööprähklemist, jao pärast endale lubamist ja huuh, mitte kõige toetavamad mõtted enda suhtes. 

Ja muidugi pole see ka praegu nii, et sajaprotsendiliselt iga päev lähebki nii, nagu olen mõelnud. Sest elu on elu ja ma valin ka vahel nt süüa kõht punni õhtul kl 21, kuigi tean, et sellele järgneb halva unega öö. 

Oluline on, et olen teel. Märkamas ennast. 

Kuidas seda teha?

See on nõudnud omajagu tööd ja harjumuste ning uskumustega tegelemist. 

Aga eelkõige märkamist. 

Millised harjumused mu elu loovad? See taipamine, et purjetame läbi elu üsna sarnaseid otsuseid ja valikuid tehes, kui me ei märka neid hooti üle vaadata, ongi sundinud mind oma elu revideerima. 

*Kuidas teha oma harjumuste osas inventuur?

Võta oma märkmik. Ja et amps poleks korraga liiga suur, jaga oma päev juppideks: varahommik, ennelõuna, pärastlõuna, õhtu. Vaata, mis harjumused sinu hommikut suunavad: harjumus käia pärast ärkamist kempsus on ka vajadus, eks 🙂 Aga harjumus kohe pärast ärkamist raadio käima lülitada – kas seda on päriselt ka vaja, et päev saaks mõnusalt käima lükatud? 

Ja nii käi läbi kogu oma päev. Naljaga pooleks soovitan sul olla justkui detektiiv, kelle ülesanne on märgata ka kõige pisemaid harjumusi. Et siis saaksid otsustada, kas need on väärt jätmist või siis lased neil minna, et nende asemele midagi toetavamat lubada. 

Kui sa tahad seda ja veel väga paljut muud toetavat teha koos minuga, siis esimene võimalus selleks on juba septembris!

#lubarõõmu on 8nädalane kursus naistele, kes tahavad rohkem. Rohkem rõõmu. Rohkem jõudu. Rohkem tarkust. Rohkem küllust. Naistele, kes on valmis kõige selle nimel tegutsema. 

#lubarõõmu on veebipõhine kasvamise kursus. Õpid, kuidas luua selgust: sättida sihte, leida jõudu selguse ja sihi hoidmiseks ning sätitud eesmärkide poole liikumiseks. Rohkem infot kursuse kohta leiad siit: https://grethe.ee/luba-roomu/

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén