Grethe Rõõm

#lubarõõmu

1. september

3., 5. ja 11. klass. Me tudeng õpib sel aastal Hollandis Arnhemis laulmist.

Eilne 1. september oli me peres nii kaua oodatud päev! Kooli oodati, sõbrad ju tulevad kõik sinna!, aga veel rohkem oodati seda seepärast, et tahtsime tüdrukute toad selleks päevaks valmis jõuda. 

Nagu elus ikka, saavad asjad kõige paremini valmis siis, kui nendega tegelda 🙂 Ja eile õhtul kell kümme hõikasin ma vist küll üle Rõuge kostva huilge, sest Anni toa tapeet sai mul viimse paanini seina (ja esialgne agoonia, mis seda tapeedipanekut saatis, asendus üsna pea peaaegu nautimisega)! Ja nõks hiljem lõpetas Taavi põrandapaneku Kirke toas. 

Kolida küll eile veel ei saanud, aga tantsisime Kirksu toa uuel põrandal ikka kõik mõnuga rõõmutantsu, sest see ON nii hea tunne, kui üks megasuur asi hakkab valmis saama! Ja kui palju rõõmu neist tubadest on juba praegu! Käime küll üksi ja küll mitmekesi imetlemas, et ooh, nii mõnus! Ja niiväga vinge on see, et rõõm, mis tekib, kui oled saanud millegi täiesti enesejaoks uskumatu asjaga hakkama, see kannab! See kannab nii, et hakkad oma elus ringi vaatama, et oot, aga kui seda suutsin, siis mida ägedat veel?

Need toad on mu jaoks olnud täiega kasvamise koht. Sest taipasin üht mõtteharjutust tehes, et mul on harjumus asju edasi lükata.

Kas sulle on ka tuttav tunne, mis tekib siis, kui sul on mingi plaan, mida tahad teoks teha? See elevusega segatud rõõm millestki põnevast, mida oled endale lubamas! Veeretad seda mõtet mõnuga peas ja tunned sellest rõõmu. 

Aeg läheb. 

Ja varsti märkad, et pole tegelikult oma plaani teoks tegemisele sammukestki lähemale astunud. Sa lihtsalt lükkad sellega tegelemist edasi. Ja see närib, sest tead, et tegelikult teeks sellega tegelemine täiega head. 

Ühel päeval märkad, et elevust ja rõõmu enam pole, vaid on hoopis enesesüüdistamine. Ütled endale, et oled üks igavene edasilükkaja! Ja ehk mõned karmid sõnad veel. 

Aga! Nagu kõik mustrid, hinnangud ja harjumused, on ka edasilükkamine asi, mida saab muuta!

Märkamise, teadlikkuse ja kohaloluga. 

Kutsun sind #lubarõõmu kursusel endaga kaasa avastama, mis imed on võimalikud, kui valid edasilükkamise asemel kohalolu ja selguse. 

#lubarõõmu on praktiline juhendatud kursus, mille eesmärk on kasvada järjekindlalt ja teadlikult endale elamise rõõmu lubajaks. Pisikeste sammudega teeme koos suuri asju! Liitu siin:

https://grethe.ee/luba-roomu/

Armastusega

Grethe

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén