Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Elan täna

Mõned päevad kohe on sellised, et neisse mahub elu kogu oma avaruses. 

Eile lõuna paiku jätsime Pindi kirikus hüvasti Taavi väga ägeda tädimehega. Eile õhtul rõõmustasime armsa sõbra juubelil. 

Mõlemad panid sügavalt mõtlema, et kuidas oma elu elan. Kas elamist üha tulevikku lükates, minevikus surfates või täna? 

Kas poolenisti või täiega? 

Tead, see me tants nimega elu siin saab ühel hetkel sellisel kujul otsa. Lihtsalt nii on, et hing läeb tagasi sinna, kust ühel hetkel ehk uuesti tulla. Aga see tants, mida siin maal elades tantsisid, on tehtud. Läbi. Lõppenud. Otsas. Punkt.

Kas sa elasid? Elasid nii, et lubasid endal tunda oma päevadest rõõmu? Kas sa proovisid järele need asjad, mis tekitasid sinus elusust? Liblikad kõhtu? Kas sa ütlesid oma kallitele, et armastad neid? Kas sa julgesid öelda kellelegi, kes sulle meeldis, et tead, sa meeldid mulle? Kas sa lubasid endale rõõmu?  

Tantsisime täna öösel kella poole kaheni, sest nii hea oli. Bänd oli aus ja muhe, rahvas lahe ja lihtsalt nii hea oli. 

Nii hea on elada. Täiega elada. 

Ja kui sa nüüd mõtled, et täiega elada? Mis see tähendab? Siis tead, see tähendab seda, et sa võtad kätte ja elad! Teed rohkem ja siis veel rohkem seda, mis sulle rõõmu pakub. Leiad selleks aja. Sest see aeg on su päevades olemas, kui vaid valid selleks aega võtta. 

Tee see samm ära! Jah, just SEE, mida oled kaua mõttes veeretanud ja julgust kogunud ja mõelnud üha, et küll tuleb selleks õige aeg. 

Tee see esimene samm ja võta kätte pill, mida oled nii ammu tahtnud mängima õppida. Kokka ja küpseta. Ehita onn. Mine metsa. Loe. Laula. Joonista. Hakka ettevõtjaks. Otsi endale mentor. Õpi. Kirjuta. Luuleta. Remondi. Putita autot. Võta endale kanad. Pildista. Uju. Tiki. 

Mis iganes sind kõnetab – TEE SEE SAMM ÄRA!

Täna on käes. Mis on see, mida sa endale täna lubad? Mis teeb sulle rõõmu? 

Jaga siin postituse all, millist rõõmu sa täna endale lubad. 

Ja kui sa tahad teada, mis on rõõmu valem ja kuidas leida üles see, mis sulle rõõmu teeb, tasub tulla ka homme ja ülehomme siia lugema. Ja eriti tasub tulla lugema siis, kui sa tahad seda sammu astuda, aga ei tea, kuidas! 

Ma lähen nüüd ja töötlen oma tehtud pilte, sest see teeb mulle rõõmu. Siis kirjutan, sest ka see teeb mulle rõõmu. Pärastlõunasse mahub me poja jalkamäng, mida läheme vaatama. Ja siis teeme koos midagi head süüa. Mis on see, mille üle rõõmustamist sa endale täna lubad?

#lubarõõmu #teenära #karupere

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén