Grethe Rõõm

#lubarõõmu

#päevapüüdja21 fotoväljakutse – armastuse maakaart

Tänavune aasta on kaheksas, kui pildistasin jaanuaris iga päev ühe pildi oma kallitest. Ja ometi ka esimene, sest laiendasin seda ning lõin fotoväljakutse emadele, et märgata kõike seda, mis elu imeliseks teeb. Et õppida märkama armastust. Kuidas seda siis teha? Et püsiks ettevõetu juures, et jaks enne kuu lõppu otsa ei saaks?

#päevapüüdja 21 3/21 ehk siis 3. veebruar – Kirke ja Pai. Nende loost saad lugeda mu IGst:

Fotoväljakutse #päevapüüdja21 on ühtpidi lihtne – pildistad veebruarikuu 21 päeval oma kallitest 21 pilti. Olen pakkunud välja 21 teemat, mis aitavad läbi fotode meelde jätta just seda, mis su peres praegu toimub.

Ja teisalt on see omajagu keeruline – tahaks küll, aga kust leida aega? Millal ja kuidas pildistada? Ja järsku lapsed ei taha? 

Või  mu lapsed on juba nii suured – mis tähenduslikke hetki siin ikka enam on?

Märkasin end möödunud suvel neid mõtteid mõtlemast. See eelmine aasta oli nii omamoodi, et keeras kõik pea peale ning sundis asju üle ja läbi mõtlema. Mis on mu meelest väga hea! Nii märkasin, et me peres on kõik korraga suureks saanud. Mind polnudki enam emana 24/7 vaja riidessepanija või kempsusaatjana.

Mu roll emana oli niiviisi muutunud, et see lausa ehmatas. Ja natuke tõmbas vaiba alt, sest kui ikka oled järjest neid oodanud-tissitanud-puhunud käimaõppivate laste muhkudele, püreestanud ja kudunud tillukesi sokke, siis on reaalsus, kus vardal on sokid nr 45 (Emili jalg just nii suur praegu on!), asi, millega harjuda. 

Mu üks lemmikumaid pilte 2021. aasta jaanuarikuu päevapüüdjast – Emili sünnipäevahommik ja issi kalli.

Harjutan ennast sellega praegugi veel. Kuidas olla parim ema oma lastele? Mida nad selles eluetapis kõige rohkem minult vajavad? Kuidas ma saan neid toetada nii, et sellest on neile päriselt kasu? 

Emadus on pidev kasvamine. Ja see fotoprojekt on nii isiklik ses mõttes, et see on mu jaoks nagu armastuse maakaart – mis on praegu see, mis me elust imelise teeb? 

Ja tead, mille üle mul on hea meel? Et ma seda teha võtsin. Sest lisaks mulle õpetab end armastust märkama üle Eesti 61 ema.

Teine põhjus selleks väljakutseks – võtta iga päev hetk kaameraga pildistamiseks. Pärast seda, kui mu kallid kinkisid mulle ülihea telefoni, on väga suur osa pilte me lastest tehtud telefoniga. Ja vahel ongi see täiesti piisav – sest suurt kaamerat ei jõua ju igale poole kaasa vedada, ning mõnigi kord on kiirus see, mis loeb, sest muidu läeb hetk mööda. 

Ometi hindan ma neid pilte, mis olen kaameraga teinud, väga. Neis on sügavus. Ja ilu. Seepärast teen oma veeburarikuu pildid fotokaameraga. Pildistan Canoniga, EOS 5D Mark IV, lemmikobjektiiv on toas valdavalt 24-70 mm. Vahel ka fix 50 mm. 

Olen sättinud endale eesmärgi – pildistada see väljakutse kaasa. See tähendab, et mu päevades on pildistamiseks arvestatud aeg, kus lapsed on kodus ja ma ise ka. Et olen kolmandat korda (jeebus, onju!) isolatsioonis, siis praegu on see üle ootuste lihtne. Uue nädala pildistamised on ka valdavalt juba planeeritud – et mis päeval me mingi teema võtame. Planeerimine aitab kaasa sellele, et ei tekiks olukordi, kus päevake on purjetanud õhtusse ja enne voodisse viskumist tabad end mõttelt, et püha pepu, tänane pilt on tegemata!

Väljakutse tehniline pool on lihtne: pildistad. Täiesti vabalt võid seda teha omaette. Ja nii mõnedki on märku andnud, et nad löövad omaette kaasa!! 

Aga kui tahad saada osa koos tegemisest, siis saad veel liituda mu kodulehel, et ma teaks, et oled pundis. Ja kui jagad oma IG-s, siis täägi palun mind oma postitusele ja kasuta #päevapüüdja21. Nii näen Su pilte ja saan muhedamaid oma storydes jagada.

Ja meil on oma FB-grupp, kuhu iga päev oma pilte postitame. Sest koos on alati mõnusam! Pluss koos tehes tekib nii tore üksteise toetamine! Pealegi, kui oled kellelegi märku andnud, et lööd kaasa, tekib justkui vastutus – et kuidas ma jätan nüüd selle pildi tegemata!

Ja veebruarikuu rosinaks – kõigi nende vahel, kes veebruarikuu 22. päevaks on pildistanud 21 pilti oma kallitest, loosin välja kolm, kes saavad kingituseks kõik need pildid paberfotodena. Imeilusal fotopaberil. 

Esimene nädal hakkab otsa saama ja ma tunnen juba, et sellest väljakutsest on olnud nii suur kasu. Tänu neile kirjadele, mis olen osalejatelt saanud, tean öelda, et lisaks mulle tunnetavad seda ka teised. Nii rõõm! 

Armastusega

Grethe

Next Post

Previous Post

1 Comment

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén