Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Fotokursus Minu rada I fotokoolitus, mentoring

Kui mõni mõte trügib üha pähe, tasub sellele sügavalt silma vaadata, et mida tal siis päriselt öelda on. Nii juhtus selle fotokursuse-mõttega ka. Nii istusin ühel hommikul arvuti taha, panin pidepunktid kirja ja sain selgeks, et mida ja miks.

Selgus, et mõte tükkis üha pähe ikka enda pärast:)! Mul on pildistades tihti kuklas tunne – ah, kui äge! Ja siis – huvitav, mis veel on võimalik? Mida imelist veel saaks luua? Ja alati selgub, et mäetipp, kuhu jõudsin, sealt avaneb võrratu vaade … uuele. Ja nii mõtlesin, et kutsun kaasa need, kelles see mõte kõlab, ning läeme!

Läksimegi!

Nüüd, viis kuud ja viis koolituspäeva hiljem, olen vägaväga tänulik, et seda mõtet sinnapaika ei jätnud. Sest kogu see värk oli lihtsalt nii äge! Loomulikult kirusin ennast vahepeal, et kes see käskis tundmatus kohas pea ees vette hüpata – mul polnud alul ju õrna aimu ka, kui palju ettevalmistused aega võtavad, või et kuidas jaksan terve päeva nii kohal olla, et minust oleks osalejatele maksimaalselt kasu. Ja esimese koolituspäeva õhtuks oligi hääl kadunud 😀 Aga tunne – see oli nii hea! Kui teed seda, mis endale vägaväga meeldib, mis inspireerib – siis ongi hea! Ja see kursus oli kõige ehedamal kujul puhas inspiratsioon algusest saati – kuidas teha asja, mida varem teinud pole? Kuidas jagada seda, mis mind pildistamise juures enim sütitab?

Kursusel oli viis teemat, millele keskendusime – rääkisime paari-, beebi-, pere-, naise- ja pulmapildistamise praktikast ja pildistasime. Rääkisime sellest, kuidas pildistada tähenduslikult, nii et iga pildistamine oleks väärtuslik kogemus nii pildistajale kui neile, kes on kaamera ees? Kuidas töödelda juba tehtud pilte? Kuidas kasvatada oma fotograafiaäri? Kust leida inspiratsiooni? Igas moodulis oli ka oma kodutöö – ikka selleks, et saada kursusest maksimum!

Ja nagu ikka, juhtus ka sel korral, et fotokursusel osalesid täpselt need, kes osalema pidid. Eranditult väga armsad inimesed. Aitäh teile, et usaldasite! Ja et olite kohal ja kaasas sellise rõõmuga!

Ja mis peamine – tagasiside, et sellest koolitusest on olnud päriselt kasu! Helin kirjutas me koolitusegruppi: “Tundsin siiralt head meelt, kui pildistades oma ema sünnipäeval teda koos laste ja lastelastega, tuli hiljem emalt küsimus, et kuhu need kramplikult poseeritud pildid jätsid. Aga neid ei olnudki. Suur tänu Grethe selle vinge koolituse eest

Ja Merle kirjutas: “Südamest suur-suur aitäh Grethe! Need kuud ja see koolituse teekond on olnud minu jaoks nii arendav ja inspireeriv, et seda on keeruline sõnadesse panna. Sa oled ülivõrdes äge mentor!💛” 

Suursuursuur kallistus kõigile me imelistele modellidele, kes läbi erinevate moodulite aitasid meil teooria praktikaks võluda!

 

Ei ole sugugi lihtne, kui ühel hetkel on niiiii palju kaameraid su poole keeratud:)

Ja hiiglaslik tänu kõigile kaasaaitajatele!

Imeliselt romantilisele Ööbikuoru villale https://www.facebook.com/oruvilla/ , kus toimus me pulmafotokoolitus;

lillevõlur Krislyn Prantsule https://www.facebook.com/lovelamused/

meigikunstnik Elo Meierile https://www.facebook.com/eloparl/

beebipildistamistarvikute haldjale Küllikesele https://www.instagram.com/dreaming_carita/

lillepärjameistrile Katile https://www.instagram.com/katioskab/

hullult heade söökide valmistajale Mirjamile: https://www.facebook.com/pages/Saarsilla-Talukohvik/303498339744415

ja mu armsale perele. Ilma teieta poleks mitte midagi:) Aitäh <3

Kuigi see pikk kursus sai selleks korraks läbi, saab mu juures õppida ikka! Eratunnis keskendume sellele, mis just sind huvitab – on see töötlemine, pildistamine või hoopis marketing – räägin rõõmuga kõike, mida vähegi sellest tean!

Koolitustunni hind on 60 eurot tund, min 2 tundi korraga. Oled oodatud!

 

Next Post

Previous Post

2 Comments

  1. Tiina juuni 28, 2018

    Viimasel korral maikuus oli väga imelik mõelda, et seda igakuist reedest kohtumist juunis enam ei tulegi. Ma nii ootasin neid reedeid, sest kui miski on niivägahea, siis tahaks ikka veel ja veel… Ja AEG tiksus neil reedetel kolm korda kiiremini kui tavalistel päevadel – oli põnev, lahe, armas, lõbus, mõtlemapanev, õpetlik. Kihvt seltskond ja Sina, Grethe, oled kogu iseendaga nii inspireeriv ja hea õpetaja! Hea, et see mõte Sulle pähe trügis ja me reeded teoks tegid! Hiiglamasuur aitäh Sulle!
    P.S. Ehk tuleb sügisesteks reedeteks mõni uus mõtteke (sõltlane siin unistab)…

    • Grethe Rõõm juuni 29, 2018 — Post Author

      Aitäh, armas Tiina! Hehee, ja ei või iial teada, mida põnevat üks sügis endaga kaasa tuua võib!

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén