Grethe Rõõm

#lubarõõmu

Fotode töötlemise kursus – kuidas luua ehedaid fotosid Lightroomis

Sa oskad pildistada, aga pole rahul oma fototöötlusoskusega?

Su fotod, mis tulevad kaamerast või telefonist, ei sära ja Sa ei tea, mida nendega peale hakata?


#karuperepresets Sel alumisel fotol kasutasin töötlemiseks oma preseti oma Karupere presetide hulgast. Need presetid sobivad kasutamiseks nii arvutis kui telefonis. Saad #karuperepresetid kingituseks, kui liitud fototöötlemiskursusega!

Kaamera ja telefon küpsetavad Sulle piruka, mis on maitsestamata. Õige maitse saad anda töötlusega. Fototöötlusprogrammis saad vaadata, kuhu on vaja värvi juurde, kuhu teravust ja kontrasti. Oma maitse ja eelistuste järgi. 

Aga Sa ei oska?

Tosin aastat tagasi ei osanud ma ka. Töötasin tol ajal ajakirjas Eesti Naine ja et elasime juba siis Võrumaal, kuhu toimetuse fotograafi oli kauge saata, pidin oma lugude juurde ise fotod tegema. Vaatasin toona enda tehtud pilte ja lihtsalt oigasin, sest mu unistus ja reaalsus olid üksteisest sama kaugel nagu kuu päikesest. Sain aru, et ainult kaamera tundmisest ei piisa. 

Nii võtsin kätte ja hakkasin pusima. Teadsin, et fotode baastöötlemiseks on hea Lightroom. Ostsin selle endale ja kui esimese foto sinna töötlemiseks tõstsin, tuli nutt peale. Sest mu toreda foto kõrval oli ports liugureid ja muid vidinaid, millega peaks töötlema. 

Aga kuidas?

Järgmised aastad kulusid õppides. Üha katsetades ja õppides. Päeval pildistasin, öösel katsetasin töötlemist. Sest mul oli nii suur soov saada oma fotod rääkima seda lugu, mida olin fotodega loomas – armastuse lugu. Armastuse fotograaf peab ometi oskama töödelda oma fotosid nii, et need kõnetaks!

Väga ruttu sai LRist mu kirg. Sest see on lihtsalt nii võimas fototöötlusprogramm, mis aitab kiiresti (nelja lapse emana ei raatsi liiga palju aega töötlusele kulutada) ja nutikalt (kui programm selge, on selles töötlemine tõeliselt mõnus!) fotod kõnekaks muuta. Üks mu lemmiktööriistu LRis on Sync Editing, mis lubab mitmele sama seti pildile (st neil on sarnane pildistamiskoht, valgus ja kaamerasätted) teha sarnase töötluse kahe klikiga. See tähendab, et oma pilte töödeldes ei pea istuma tunde arvuti taga, vaid töötlen sarnaste fotode setist ära ühe pildi, märgin ära fotod, millele tahan sama töötlust kasutada, ja vajutan sync.

Kas pole mitte kõige ehedam maagia!

LRi suur võlu on ka presetid. Need on salvestatud fototöötlemiste käsklused, mis aitavad taas kord aega võita. Neid saad ise salvestada, aga saad kasutada ka teiste koostatud presete.

Just seepärast, et Sa ei peaks kulutama röögatult aega LRi õppimiseks ning saaksid kiiresti toredate tulemusteni, koostasin ma LRi fototöötluskursuse. 

Jagan fototöötlemise kursusel oma teadmisi ja nippe, mis aitavad fotohuvilisel (Sinul!) oma kodus läbi veebi õppida, mida tähendavad LRi erinevad tööriistad ja näitan, kuidas neid kasutada nii, et saaksid sellest programmist maksimaalse kasu. Samuti näitan kolme eri stiilis foto töötlust. 

Eelsalvestatud kursus koosneb neljast moodulist, kogupikkusega veidi üle tunni. Loe kursuse kohta lähemalt siit: https://grethe.ee/fototootlemise-kursus/

Ka sel pildil kasutasin #karuperepresetide hulgast üht preseti.

Luba endale pildistamise ja töötlemise rõõmu!

Armastuse fotograaf Grethe

Next Post

Previous Post

Leave a Reply

© 2024 Grethe Rõõm

Theme by Anders Norén